CST GmbH – schirmmacher.com

Junker-Jonas-Platz 3 T. +43 5523 62 56 212
6840 Götzis/Österreich info@schirmmacher.at
 • Wskazówki przy zakupie namiotów składanychWskazówki przy zakupie namiotów składanych

  10 wskazówek przy zakupie parasola ogrodowego

  Znajdź swój idealny parasol

Powody zakupu namiotu rozkładanego są łatwe do znalezienia:

 • niezwykle szybki montaż (wideo)
 • bardzo mobilny
 • duża powierzchnia reklamowa
 • ochrona przed wiatrem i warunkami atmosferycznymi

 

Ale który model jest odpowiedni do Twoich celów? Poniższych 10 uwag powinno pomóc Ci w podjęciu decyzji.


1. Właściwy rozmiar namiotu

 

Mówiąc o rozmiarze namiotu mamy na myśli jego wymiary, czyli długość i szerokość, a co za tym idzie również powierzchnię. Wysokość namiotu jest regulowana na trzech stopniach za pomocą przycisku.

 • Mały namiot - do 2 m x 2 m (do montażu zalecane 1-2 osoby)
 • Średni namiot - 3 m x 3 m do 4 m x 4 m (do montażu zalecane 2-3 osoby)
 • Duży namiot - 5 m x 5 m do 4 m x 8 m (do montażu zalecane co najmniej 3 osoby)

 

Proszę pamiętać, że większe namioty są nieco cięższe, co wynika z zastosowanej konstrukcji.

Przeznaczenie: małe namioty nadają się szczególnie do małych prezentacji lub pokazów reklamowych. Średnie i duże namioty nadają się do zadaszenia większej liczby osób (np. na eventach, w celu ochrony przed deszczem lub słońcem). Więcej szczegółowych informacji na temat liczby osób mieszczących się w różnych rozmiarach namiotów znajdziesz w naszym poradniku o rozmiarach namiotów składanych.

Łączenie namiotów: Istnieje możliwość łączenia namiotów ze sobą za pomocą łączników. Sprawia to, że ​​namioty są jeszcze bardziej elastyczne i rozszerza możliwości ich zastosowania. Sprawdź nasze akcesoria do namiotów.

 


2. Kształt

 

Namioty różnią się również kształtami.

Kwadratowe: najpopularniejsze modele namiotów z wszechstronnymi możliwościami zastosowania. Najpopularniejszym rozmiarem jest 3 x 3 m.

Prostokątne: również bardzo popularne, sprawdzą się, kiedy potrzeba więcej miejsca.

Okrągłe (sześciokątne): dla tych, którzy stawiają na oryginalność a zarazem praktyczność, interesujący może być nasz namiot sześciokątny.

Gwieździste: Ci, którzy szukają jeszcze bardziej oryginalnych i rzucających się w oczy mogą wybrać nasz namiot-gwiazdę

 


3. Stabilność

 

Im większy namiot, tym częściej jest zazwyczaj używany, przez co częściej jest narażony na deszcz i wiatr. Dlatego też duże namioty muszą posiadać stabilną konstrukcję. Należy pamiętać, że stabilniejsze namioty są nieco cięższe. O stabilności namiotów decydują następujące elementy:

Czynnik 1: kształt profili stelaża

 • Jest on istotną cechą wpływającą na stabilność. Dlatego też duże namioty składane są dostępne tylko w wersji z profilami ośmiokątnymi. Większość pozostałych modeli dostępnych jest z rurami sześciokątnymi.
 • Z naszego doświadczenia wynika, że namioty z kwadratowymi profilami często są niewystarczająco stabile i nie spełniają stawianym im wymaganiom, dlatego nie oferujemy takich modeli prawie wcale.

 

Czynnik 2: materiał

 • Stelaż może być wykonany z aluminium lub stali. Zalecamy aluminium, ponieważ jest ono znacznie lżejsze, ale wystarczająco stabilne.
 • Jedynym wyjątkiem jest namiot-gwiazda. Stelaż składa się tylko z rury masztowej, a do tego świetnie nadaje się stal.

 

Pamiętaj, że stabilniejsze namioty charakteryzują się zazwyczaj większą wagą.

 


4. Jakość

 

W naszym asortymencie namiotów rozkładanych posiadamy cztery warianty namiotów, które różnią się od siebie odmienną konstrukcją pod względem wytrzymałości i stabilności:

Basic: dostępny w szczególnie niskiej cenie. Zalecane tylko w przypadku niskich wymagań jakościowych i rzadszego używania na mniejszych eventach.

Classic: Idealnie nadaje się do regularnego użytkowania oraz wielokrotnego montażu i demontażu.

Pro: Jeszcze bardziej stabilny niż wersja Classic dzięki wzmocnionym rozpórkom. Dodatkowo uszczelnione szwy zapewniają lepszą ochronę przed deszczem. W zestawie torba transportowa. Ognioodporne powleczenie poszycia (B1) jako opcja.

Strong: wyjątkowo stabilny stelaż z ośmiokątnymi profiami rur i uszczelnionymi szwami. Zalecany do ciągłego użytkowania. Bez problemu można go używać przy silnym wietrze i śniegu. W zestawie torba transportowa. Ognioodporne powleczenie poszycia (B1) jako opcja.

 

Jeśli chcesz bardziej szczegółowo poznać różnice między naszymi seriami, sprawdź nasze porównanie serii namiotowych.

 

 


5. Bezpieczeństwo: słońce, deszcz, wiatr i ogień

 

Odpowiednio dobrane i wyposażone, namioty mogą wytrzymać wszystkie cztery żywioły.

Słońce: Jeśli namiot jest wystawiony na działanie promieni słonecznych przez wiele tygodni w roku, kolor może się nieznacznie zmienić w zależności od zastosowanej techniki druku. Dlatego też prosimy o przedstawienie nam swoich oczekiwań oraz do czego zamierzacie Państwo stosować namiot, dzięki czemu dobierzemy optymalną technikę nadruku.

Deszcz: Każdy namiot wytrzyma lekki deszcz. Aby móc korzystać z namiotu podczas długiego i ulewnego deszczu, ważne jest, aby szwy były uszczelnione. Schirmmacher za niewielką dodatkową opłatą oferuje taką możliwość. Jeżeli kilka namiotów połączonych jest ze sobą, można między nimi zamontować rynny.

Wiatr: Przy wietrze ważne jest, aby namiot był dobrze umocowany w ziemi. W tym celu świetnie sprawdzą się np. betonowe obciążniki, podstawy żeliwne czy worki z piaskiem. W zależności od rodzaju konstrukcji, namiot jest mniej lub bardziej odporny na wiatr. Różne warianty namiotów zostały opisane w poprzednim akapicie. Nie można określić dokładnie (w km/h) maksymalnej prędkości wiatru jaką jest w stanie wytrzymać namiot  ponieważ zawsze zależy ona od kierunku wiatru i konstrukcji namiotu. Ściany boczne mogą mieć np. działanie ochronne.

Ogień: Jeśli namiot jest użytkowany wewnątrz (np. w halach wystawowych), często musi spełniać określone przepisy przeciwpożarowe. W takim wypadku należy pokryć poszycie namiotu warstwą substancji ognioodpornej B1.


6. Możliwości projektowe

 

Namiot stanowi bardzo atrakcyjną powierzchnię reklamową. Możliwości zadrukowania namiotu są wszechstronne.

Nadruk logo: Jeśli namiot ma być zadrukowany logotypem lub inną grafiką, zazwyczaj pobierana jest tkanina z magazynu, a logo jest nadrukowane raz lub kilka razy w określonych miejscach. Jest to nadruk sitowy.

Druk całopowierzchniowy: Każdy namiot składany w asortymencie Schirmmachera może być zadrukowany na całej powierzchni. Jako bazę stosuje się białą tkaninę, która jest drukowana metodą cyfrową. Nie ma żadnych ograniczeń w projekcie.

Druk wewnętrzny: Wnętrze namiotu może być również zadrukowane. W tym celu stosowana jest podwójna warstwa materiału, aby nadruk nie przedostał się na zewnątrz.

Przykłady namiotów z różnymi rodzajami zadruku znajdziesz tutaj.


7. Ściany namiotowe

 

Ściany oferują dodatkową powierzchnię reklamową oraz zapewniają ochronę dla Twoich gości i klientów przed wiatrem i deszczem.

 

 • Ścianę boczną można przymocować z każdej strony namiotu składanego. Namiot może być zatem otwarty lub zamknięty z dowolnej liczby stron.
 • Można je bardzo łatwo zamontować za pomocą rzepów, co zapewnia maksymalną elastyczność - można je usunąć lub wymienić w dowolnym momencie.
 • Istnieją różne warianty ścian bocznych. Każda ściana może być wyposażona w okna lub drzwi albo być całkowicie zamknięta.

 

 


8. Namioty specjalne

 

Jeśli chcesz przyciągać uwagę nie tylko specjalnym nadrukiem, możesz również wybrać jeden z naszych namiotów specjalnych.

Namiot sześciokątny

Namiot-gwiazda: Szczególnie rzucający się w oczy namiot w kształcie gwiazdy. Model ten można szybko i łatwo rozłożyć za pomocą masztu na środku oraz szpil do przymocowania poszycia do podłoża.

Namiot pneumatyczny (dmuchany): ten rodzaj nadmuchiwanego namiotu nie tylko przyciąga uwagę, ale jest również bardzo praktyczny w transporcie


9. Montaż i transport (wyposażenie)

 

Akcesoria dla większej funkcjonalności i komfortu podczas montażu i transportu:

 • szpile i linki dla dodatkowego umocowania namiotu (w zestawie z każdym namiotem)
 • torba - dla transportu i przechowywania (w zestawie z namiotem w wersji Pro i Strong)
 • łączniki - dla dowolnej kombinacji namiotów z tej samej serii produktów
 • obciażniki do przymocowania - dla większej odporności na wiatr
 •  kółka transportowe - dla jeszcze większej mobilności

 

Dzięki odpowiednim akcesoriom składane namioty mogą być używane jeszcze wszechstronniej i wygodniej. W naszym sklepie mamy duży wybór akcesoriów do namiotów.


10. Dodatkowe funkcje (wyposażenie)

 

Wyposażenie dla zwiększenia funkcjonalności namiotów:

 

 • oświetlenie - na baterie, do użytku bez konieczności podłączenia do prądu
 • grzejniki - znajdą zastosowanie w letnie noce, jesienne wieczory czy chłodne dni
 • rynny namiotowe - do wykorzystania przy dwóch połączonych namiotach
 • uchwyt na flagę - dla przymocowania flagi
 • dozownik płynu dezynfekującego - dla bezpieczeństwa i higieny

 

Katalog z wszystkimi naszymi akcesoriami znajdziesz tutaj.

 


Podsumowanie

 

Podczas zakupu namiotu należy uwzględnić kilka kwestii, m. in. wybór właściwego wariantu, rozmiaru, metody druku czy wyposażenia. Jeżeli wciąż masz jakieś pytania, zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

 

Pozostałe artykuły na temat namiotów rozkładanych:

Wskazówki przy zakupie namiotu | Porównanie serii namiotów | Odpowiedni rozmiar namiotu - poradnik | Instrukcja rozkładania namiotu | Przykładowe projekty namiotów | Namioty "poczekalnie" | Namioty specjalistyczne

X
Zapytanie i darmowy projekt

Indywidualne doradztwo
Tel.: +48 61 8800005
e-mail: info@schirmmacher.pl

Moje życzenia
Darmowy projekt

Żeby otrzymać darmowy pierwszy projekt oraz ofertę, wystarczy udostępnić tutaj swój logotyp lub zdjęcie.

Możesz wybrać więcej plików poprzez przytrzymanie przycisku CTRL.

W przypadku pierwszego projektu opracowujemy go na podstawie otrzymanych od Ciebie plików. Jeśli dane od Ciebie nie nadają się do edycji, skonsultujemy się z Tobą.

Moje dane kontaktowe
Schirmmacher – 50 lat doświadczenia
close