CST GmbH – schirmmacher.com

Junker-Jonas-Platz 3 T. +43 5523 62 56 212
6840 Götzis/Österreich info@schirmmacher.at
  • Produkcja parasoli przeciwsłonecznychProdukcja parasoli przeciwsłonecznych

Produkcja parasoli przeciwsłonecznych

Jak współcześnie wygląda produkcja parasoli?

 

W tym artykule wyjaśniamy, jak obecnie przebiega produkcja parasoli przeciwsłonecznych.

(Może Cię również zainteresować: produkcja parasoli przeciwdeszczowych oraz części składowe parasola przeciwdeszczowego)

Współczesną produkcję parasoli przeciwsłonecznych z nadrukiem - podobnie jak w wypadku parasoli przeciwdeszczowych - można podzielić na kilka etapów. Przemysłowa produkcja parasoli składa się zazwyczaj z 6 kroków opisanych w artykule. Jeśli parasole nie są zadrukowane, pierwszy krok można oczywiście pominąć.

 


Etap 1: Zadruk tkaniny

 

Jeżeli chodzi o parasol z nadrukiem to tkanina, z której wykonane jest poszycie musi być najpierw zadrukowana wzorem od klienta. W zależności od motywu oraz rozmiaru zamówienia stosuje się różne techniki druku. W przypadku mniejszych ilości jest zwykle stosowany druk cyfrowy lub sitodruk ręczny, sitodruk płaski jest bardziej efektywny w przypadku większych ilości.


Etap 2: Krojenie i szycie poszycia

 

Kolejnym krokiem jest wykrojenie poszczególnych części poszycia (panel, wentyl, owiewki) Następnie są one zszywane razem. Zwłaszcza w przypadku parasoli reklamowych z nadrukiem przechodzącym przez panele ważne jest, aby panele były odpowiednio zszyte.


Etap 3: Produkcja ramion i plastikowych elementów

 

Poszycie jest już gotowe, teraz trzeba wyprodukować elementy stelaża. Stelaż typowego parasola przeciwsłonecznego składa się z:

  • Czterech krótkich i czterech długich ramion
  • Masztu parasolowego
  • Rączki do otwierania
  • Gniazda łączącego ramiona z masztem

Ramiona powstają z aluminium, drewna lub metalu, przy czym rączka i gniazdo przeważnie wykonane są z tworzywa sztucznego za pomocą wtryskarki, a maszt i ramiona muszą być przycięte do określonej długości.


Etap 4: Montaż stelaża

 

Następnym etapem po przygotowaniu wszystkich części jest montaż stelaża. Krótsze ramiona (rozpórki) montowane są do gniazda, a dłuższe ramiona do szczytu parasola. Dłuższe ramiona następnie są łączone z rozpórkami za pomocą zawiasów. Mocowane są za pomocą śrub i bolców.

Nieco bardziej skomplikowany jest montaż parasoli z rączką i systemem teleskopowym, korbką bądź też z boczną nogą.


Etap 5: Kompletacja poszycia i stelaża

 

Teraz poszycie zakładane jest na gotowy stelaż. Na koniec plastikowa czapeczka jest umieszczana na szczycie masztu, a końcówki ramion w kieszonkach poszycia.


Etap 6: Kontrola końcowa

 

Kiedy parasol jest już gotowy następuje ostateczna kontrola  pod kątem jego działania poprzez jego otwarcie i zamknięcie. Jeśli parasol przejdzie ten test, może być zapakowany i wysłany do klienta.


X
Zapytanie i darmowy projekt

Indywidualne doradztwo

Moje życzenia
Darmowy projekt

Żeby otrzymać darmowy pierwszy projekt oraz ofertę, wystarczy udostępnić tutaj swój logotyp lub zdjęcie.

Możesz wybrać więcej plików poprzez przytrzymanie przycisku CTRL.

W przypadku pierwszego projektu opracowujemy go na podstawie otrzymanych od Ciebie plików. Jeśli dane od Ciebie nie nadają się do edycji, skonsultujemy się z Tobą.

Moje dane kontaktowe
close