CST GmbH – schirmmacher.com

Junker-Jonas-Platz 3 T. +43 5523 62 56 212
6840 Götzis/Österreich info@schirmmacher.at
  • Właściwa pielęgnacja parasola przeciwdeszczowegoWłaściwa pielęgnacja parasola przeciwdeszczowego

    Wskazówki dotyczące pielęgnacji parasola

    Jak prawidłowo czyścić parasol przeciwdeszczowy?


Właściwa pielęgnacja i czyszczenie parasoli

8 wskazówek dotyczących właściwej pielęgnacji parasoli przeciwdeszczowych

 

Parasole nie wymagają wiele pielęgnacji. Zastosowanie się już do kilku wskazówek sprawi, że będziesz cieszył się swoim parasolem przez długi czas. Wyjaśniamy również jak czyścić parasol, jeśli będzie to kiedykolwiek konieczne.

 


Wskazówka 1: Parasol zamykaj tylko na sucho (!)

 

Prawdopodobnie najważniejszą rolę w pielęgnacji parasola odgrywa suszenie. Mokry parasol nie powinien być zamykany natychmiast po użyciu - w przeciwnym razie może dojść do zardzewienia zawiasów i powstania pleśni na poszyciu. Z tego powodu zalecamy przed zamknięciem pozostawić mokry parasol otwarty do dostatecznego wyschnięcia.

Najlepiej położyć otwarty parasol na podłodze, żeby mógł  oddać całą wilgoć. Jeśli obawiasz się, że poszycie parasola może się uszkodzić, możesz również pozostawić go do wyschnięcia w stanie półotwartym. Podczas suszenia w stanie półotwartym należy jednak przed zamknięciem zwrócić szczególną uwagę, czy wilgoć całkowicie odparowała. Również stelaż parasola musi być całkowicie suchy.


Wskazówka 2: Sposób zamykania parasola

 

Podczas zwijania parasola należy upewnić się, że tkanina składa się możliwie gładko. Jeżeli parasol posiada pokrowiec, zalecamy przechowywanie go w tym pokrowcu, szczególnie w przypadku parasoli kieszonkowych. W ten sposób chronisz poszycie przed brudem i ewentualnymi uszkodzeniami.Podczas zwijania parasola należy upewnić się, że tkanina składa się możliwie gładko. Jeżeli parasol posiada pokrowiec, zalecamy przechowywanie go w tym pokrowcu, szczególnie w przypadku parasoli kieszonkowych. W ten sposób chronisz poszycie przed brudem i ewentualnymi uszkodzeniami.


Wskazówka 3: Zanieczyszczenia najlepiej usuwaj na bieżąco

 

Do prawidłowej pielęgnacji parasoli zalicza się również regularne usuwanie kurzu i zanieczyszczeń. Jeśli zbytnio zaniedbasz tę czynność, mogą powstać plamy, których nie da się potem usunąć. Nieczyszczone parasole są również bardziej podatne na pleśń. Możesz temu jednak łatwo zapobiec poprzez dokładne przetarcie zarówno tkaniny jak i kija parasola wilgotną szmatką. Zwróć uwagę, czy parasol jest całkowicie suchy zanim go znowu zamkniesz.


Wskazówka 4: Większe zabrudzenia i pleśń

 

  • Jeśli parasol jest bardzo brudny, można go wyczyścić w wannie lub większym zlewie. Dodaj nieco detergentu do ciepłej wody. Otwórz parasol tak bardzo jak to jest możliwe i poruszaj nim ostrożnie w wodzie tam i z powrotem. Pozostaw w wodzie na krótki czas (ok. 5 minut). Następnie weź szmatkę i wyczyść go jeszcze ciepłą wodą. Gdy skończysz, pozostaw parasol otwarty do wyschnięcia, zgodnie z poprzednią wskazówką.
  • W przypadku pleśni zalecamy zastosowanie wysokoprocentowego alkoholu (najlepiej z apteki). Alkohol pozbawia pleśń jakiejkolwiek podstawy do życia. Zalecamy użycie raczej niewielkiej ilości alkoholu i kilkukrotne przetarcie miejsc zaatakowanych pleśnią. Ponieważ płynny alkohol bardzo szybko paruje, parasol można zamknąć już niedługo po wyczyszczeniu.

Wskazówka 5: Spray do włosów zamiast oleju

 

Można naoliwić ruchome części stelaża, jest tu jednak zalecana szczególna ostrożność. Nawet przy dobrych intencjach ryzykujesz powstawanie nieestetycznych plam oleju na tkaninie. Są one trudne lub niemożliwe do usunięcia. Jako prostą alternatywę zalecamy po prostu spryskać lekko lakierem do włosów odpowiednie części parasola, ponieważ zawiera on środek smarujący i nie naraża na powstawanie plam z oleju.


Wskazówka 6: Spray impregnacyjny

 

Parasole podobnie jak ubrania czy plecaki mogą zostać zaimpregnowane za pomocą sprayu, aby poprawić lub przywrócić im wodoodporność. Dzięki temu woda lepiej spływa z tkaniny, na poszyciu pozostaje mniej brudu, a parasol schnie szybciej.

 


Wskazówka 7: Właściwe użytkowanie

 

Niezależnie od tego, czy jest to model długi, czy kieszonkowy: należy unikać energicznego, zbędnego obracania otwartym parasolem w jedną i drugą stronę. Parasol może zostać uszkodzony przez działającą na niego siłę odśrodkową. Również przy silnym wietrze należy zwrócić uwagę, żeby nie skręcać parasola i jego drutów.

 

 


Wskazówka 8: Zakup wysokiej jakości produktu

 

Wysokiej jakości parasole są znacznie mniej podatne na uszkodzenia przy silnym wietrze, a także na zużycie, brud i rdzę. Dlatego jeśli chcesz cieszyć się parasolem przez długi czas, powinieneś przy zakupie zwrócić uwagę na jakość produktu. W przeciwnym razie nawet najlepsze wskazówki dotyczące pielęgnacji mogą nie wystarczyć.

O tym, co należy wziąć pod uwagę przy zakupie parasola, dowiesz się tutaj.

 


X
Zapytanie i darmowy projekt

Indywidualne doradztwo
e-mail: info@schirmmacher.pl

Moje życzenia
Darmowy projekt

Żeby otrzymać darmowy pierwszy projekt oraz ofertę, wystarczy udostępnić tutaj swój logotyp lub zdjęcie.

Możesz wybrać więcej plików poprzez przytrzymanie przycisku CTRL.

W przypadku pierwszego projektu opracowujemy go na podstawie otrzymanych od Ciebie plików. Jeśli dane od Ciebie nie nadają się do edycji, skonsultujemy się z Tobą.

Moje dane kontaktowe