CST GmbH – schirmmacher.com

Junker-Jonas-Platz 3 T. +43 5523 62 56 212
6840 Götzis/Österreich info@schirmmacher.at

Duże parasole przeciwsłoneczne

Duże parasole dla przedsiębiorstw i gastronomii - ze stabilnym aluminiowym stelażem oraz szerokimi możliwościami zadruku. Dostępne w wersji z owiewką lub bez.

wszystkie | małe modele | duże modele | mobilne i duże | z bocznym masztem | leżaki | made in Germany | niska cena | wyposażenie

 

 

 

Przy wyborze dużego parasola przeciwsłonecznego należy zwrócić uwagę na pewne kluczowe kryteria, które potem będą miały wpływ na użytkowanie parasoli.  Poniższy opis zawiera przegląd najważniejszych z nich.

Kształt

W większości przypadków stosuje się parasole kwadratowe lub okrągłe. W asortymencie posiadamy też praktyczne parasole kwadratowe. Kwadratowy kształt często okazuje się być nieco bardziej praktyczny, zwłaszcza jeśli kilka parasoli ma być umieszczonych bezpośrednio obok siebie. Kwadratowe lub prostokątne parasole efektywniej zacieniają większą powierzchnię i oferują ochronę przed deszczem i słońcem. Parasole okrągłe składają się z 8 paneli, a kwadratowe lub prostokątne zazwyczaj z czterech.

System otwierania

W zależności od obszaru zastosowania i rodzaju parasola, należy rozważyć odpowiedni system otwierania. W przypadku mniejszych modeli o średnicy do 3 m stosuje się prosty system z rączką i suwnią, w którym parasol jest podnoszony za pomocą przesuwanej do góry rączki. Również korzystnym wariantem jest otwieranie za pomocą sznurka. Większy komfort oferują inne systemy otwierania, które wymagają znacznie mniej siły. Bardziej komfortowe jest otwieranie za pomocą rączki z systemem teleskopowym lub korbki z systemem teleskopowym. Pozwalają one otworzyć nawet duży parasol jedną ręką. Przegląd systemów otwierania wraz z filmami podglądowymi znajdziesz tutaj

Swoboda rozmieszczenia mebli

Szczególnie w branży gastronomicznej należy zwrócić uwagę na możliwość swobodnego rozmieszczenia mebli pod parasolem. Fotele i stoły umieszczone pod parasolem nie powinny stanowić przeszkody podczas otwierania i zamykania dużego parasola. Szczególnie pomocna jest przy tym funkcja teleskopowa w parasolach gastronomicznych. Maszt takich parasoli jest dwuczęściowy. Podczas zamykania górna część przesuwa się do góry, dzięki czemu czasza parasola pozostaje na odpowiedniej wysokości, zapewniając swobodę dowolnego rozmieszczenia mebli pod parasolem. W system teleskopowy wyposażone są wszystkie modele z korbką oraz część modeli z przesuwaną rączką.

Nadruk

Wszystkie parasole mogą być bardzo elastycznie zadrukowane. Nawet w przypadku pojedyńczych sztuk parasol może mieć dowolne tło lub motyw obrazkowy. Większość parasoli przeciwsłonecznych jest zadrukowana na całej powierzchni. Do realizacji projektu stosuje się różne techniki druku, w zależności od ilości i zastosowania parasoli. Na przykład jeśli parasol jest narażony na długie godziny nasłonecznienia (np. w gastronomii) należy zadbać o wysoką odporność poszycia na światło, co zależy od zastosowanej techniki druku.

Mobilność

Przy wyborze modelu należy wziąć pod uwagę to, czy parasol jest zawsze rozkładany w tym samym miejscu, czy też jest często transportowany. Mobilne parasole przeciwsłoneczne (parasole eventowe) wyposażone są w dwuczęściowy maszt, dzięki czemu ich rozmiar podczas transportu jest znacznie mniejszy. Są one zazwyczaj wyposażone w podstawy płytowe lub plastikowe, do wypełnienia wodą/piaskiem. Jako szczególna alternatywa świetnie sprawdzą się również namioty składane.

Design

Parasole przeciwsłoneczne różnią się wyglądem. Różnice wynikają z kształtu, konstrukcji stelaża i kolorystyki. Inną ważną cechą parasola jest owiewka lub jej brak. Bez owiewki parasol przybiera bardziej nowoczesny wygląd, z owiewką bardziej klasyczny.

Wyposażenie

Najważniejszym elementem wyposażenia  jest pasująca podstawa. Tutaj również istnieją różne wersje w zależności od modelu i obszaru zastosowania. Niektóre parasole przeciwsłoneczne mogą być wyposażone w dodatkowe elementy wyposażenia (takie jak oświetlenie, ogrzewanie czy klamra do zamocowania parasola, np. na balkonie).

Sunshine Square Brasil
strength 1 of 3

Basic Mobile Square

Czas dostawy: 11 tyg.
Minimalna ilość zamówienia: 20 szt.
Wersja: 200 x 200
Numer artykułu: 9652

Wasserfest 1 - Sonnenschirmbardzo korzystna cenamaszt dwuczęściowykolor na życzeniemade in EU
od 245,45 zł/szt.*zamiast 309,00 zł/szt.**przy zamówionej ilości 200 szt.
Parasol eventowy okrągły z otwieraniem push up
strength 2 of 3

Classic Mobile Round SB

Czas dostawy: 4 tyg.
Minimalna ilość zamówienia: 1 szt.
Wersja: 250
Numer artykułu: 9646

Wasserfest 2 - Sonnenschirmmaszt dwuczęściowykolor na życzeniemade in EU
od 640,74 zł/szt.*zamiast 807,00 zł/szt.**przy zamówionej ilości 20 szt.
Sun Round Mobil, unbedruckt
strength 3 of 3

Prime Mobile Round

Czas dostawy: 5 tyg.
Minimalna ilość zamówienia: 5 szt.
Wersja: 300
Numer artykułu: 9617

Wasserfest 2 - Sonnenschirmszczególnie wysokiej jakości wykonaniemaszt dwuczęściowyparasol marki Schneidermade in EU
od 572,16 zł/szt.*zamiast 721,00 zł/szt.**przy zamówionej ilości 50 szt.
Sun Square Light SG
strength 3 of 3

Prime Light Square SG

Czas dostawy: 5 tyg.
Minimalna ilość zamówienia: 1 szt.
Wersja: 300 x 300
Numer artykułu: 9626

Wasserfest 3 - Sonnenschirmszczególnie wysokiej jakości wykonaniemaszt dwuczęściowyparasol marki Schneidermade in EU
od 1.532,62 zł/szt.*zamiast 1.931,00 zł/szt.**przy zamówionej ilości 20 szt.
Sun Round Light SG
strength 3 of 3

Prime Light Round SG

Czas dostawy: 5 tyg.
Minimalna ilość zamówienia: 1 szt.
Wersja: 400
Numer artykułu: 9618

Wasserfest 3 - Sonnenschirmszczególnie wysokiej jakości wykonaniemaszt dwuczęściowyparasol marki Schneidermade in EU
od 1.288,60 zł/szt.*zamiast 1.624,00 zł/szt.**przy zamówionej ilości 20 szt.
Pokaż wszystkie produkty
Schirmmacher – 50 lat doświadczenia