CST GmbH – schirmmacher.com

Junker-Jonas-Platz 3 T. +43 5523 62 56 212
6840 Götzis/Österreich info@schirmmacher.at

Wiesz co się liczy? Bezpieczeństwo na ulicy!

 

... i nie tylko na ulicy. W poniższym wpisie opisujemy ważne aspekty dotyczące bezpiecznego użytkowania parasoli przeciwdeszczowych.

Bezpieczne otwieranie i zamykanie parasola

Otwierając parasol upewnij się, że masz wystarczająco dużo miejsca. W przeciwnym razie możesz kogoś zranić drutami lub szpicą parasola. Należy także uważać przy obsłudze parasolek kieszonkowych - podczas rozkładania parasol wysuwa i otwiera się ze znaczną prędkością, natomiast podczas składania parasola trzeba być ostrożnym, żeby uchwyt nie wyśliznął nam się z ręki, ponieważ nie do końca złożony parasol odbije i wysunie się z powrotem. 

Wysokiej jakości bezpieczna konstrukcja

Model Trimagic dla jeszcze większego bezpieczeństwa został wyposażony w funkcję "stop and go". Zapobiega to niekontrolowanemu "wystrzeleniu" parasola w przypadku wyślizgnięcia się uchwytu z ręki podczas jego zamykania. Teleskopowy kij pozostaje w pozycji, w której ostatnio została przyłożona do niego siła nacisku. Więcej informacji na temat tego modelu znajdziesz tutaj.

Parasole z funkcją automatycznego otwierania i zamykania mają zasadniczo tę zaletę, że sprężyna nie uruchamia się, a parasol się nie rozsuwa jeśli parasol jest zamknięty i zapięty. Zapobiega to niezamierzonemu otwarciu się parasola. O wysokim stopniu bezpieczeństwa świadczy także certyfikat TÜV wybranych modeli. Norma ta gwarantuje m. in. większą elastyczność stelaża w połączeniu z lepszą wiatroodpornością. Przykładem takiego modelu jest Magic Windfighter, wyposażony w system windproof  oraz bardzo stabilny, automatyczny stelaż.

Z parasolem bezpieczniej na drodze

Nierzadko zdarza się, że kierowcy bardzo późno dostrzegają pieszego na drodze lub poboczu, zwłaszcza jeśli nie ma on żadnych odblasków i spaceruje po zmroku. Dlatego kupując parasol weź pod uwagę, że wybór koloru parasola również może przyczynić się do lepszej widoczności na drodze. Na przykład parasol czerwony będzie bardziej widoczny niż szary. Parasole wyposażone w odblaskowe elementy zapewniają jeszcze większe bezpieczeństwo. Modele z serii Safebrella od schirmmachera zawierają odblaskową taśmę  Scotchlite od firmy 3M. Co więcej, w rączkę parasola wbudowana jest latarka LED, która może być obracana we wszystkich kierunkach. Dostępne są w trzech wariantach - jaki parasol długi, oraz dwa modele kieszonkowe - sześciopanelowy oraz ośmiopanelowy.

Asortyment wszystkich naszych parasoli odblaskowych znajdziesz tutaj.

Parasole dziecięce - bezpieczeństwo w dziecięcych rękach

Pod żadnym pozorem nie powinieneś dawać dziecku parasola dla dorosłych, ponieważ może sobie zrobić krzywdę. Zamiast tego, ze względów bezpieczeństwa, dzieci powinny używać tylko modeli dostosowanych do ich wieku i rozmiaru. Jedną z zalet parasoli dziecięcych jest to, że mają duże i zaokrąglone końcówki wykonane z tworzywa sztucznego. Dzięki temu ryzyko skaleczenia czy zranienia się jest niewielkie. Co więcej, druty parasola wykonane są z elastycznego, trudnołamliwego włókna szklanego, przez co nie ma ostrych krawędzi.

 

X
Zapytanie i darmowy projekt

Indywidualne doradztwo
Tel.: +48 61 8800005
e-mail: info@schirmmacher.pl

Moje życzenia
Darmowy projekt

Żeby otrzymać darmowy pierwszy projekt oraz ofertę, wystarczy udostępnić tutaj swój logotyp lub zdjęcie.

Możesz wybrać więcej plików poprzez przytrzymanie przycisku CTRL.

W przypadku pierwszego projektu opracowujemy go na podstawie otrzymanych od Ciebie plików. Jeśli dane od Ciebie nie nadają się do edycji, skonsultujemy się z Tobą.

Moje dane kontaktowe
Schirmmacher – 50 lat doświadczenia